Pan Singer je velezrádce

8. ledna 2018 v 20:00
Pan Singer, guvernér České národní banky, dnes již bývalý, je velezrádce. Všechny nás okradl asi 10% našich úspor tím, že uměle snížil kurs koruny a dlouhodobě ho drží dole i za cenu tisknutí nových peněz. Následně stouply ceny a ne jen o 10%. Mléko zdražilo z 12 na 18 Kč, jogurt z 16 na 22 Kč a máslo z 20 na 30 Kč, tedy i o třetinu. Naše investice se snížily o 10%. Sprostě nás okrádá!
Proč že to dělá? Prý bojuje proti deflaci a snaží se, aby byla inflace 2%! Ale inflační cíl 2% byl stanoven v době, kdy byla inflace přes 10% a banka měla inflaci krotit a každému bylo jasné, že 0% není reálná hodnota. Protože nejlepší inflace je žádná inflace. Inflace nám snižuje mzdy a zvyšuje ceny, tedy nám snižuje životní úroveň. To nikdo nechce!
Inflační cíl pro ČNB by měl být stanoven na 0% s vhodným rozpětím, třeba 0,1%.
Inflace ale vyhovuje bankám. Větší rozpětí úroků jim dovoluje operovat v širším rozmezí úroků a tedy i více vydělávat. Ale my tu nemáme banky, aby vydělávaly, ale aby poskytovaly servis občanům a podnikům, které vytvářejí hodnoty. Banky samy žádné hodnoty nevytvářejí. Jen přehazují peníze z jednoho šuplíku do druhého. Klidně by bylo možné udělat z bank neziskové organizace. Minimálně bych jim zpřísnil pravidla.
Dále inflace vyhovuje zahraničním subjektům, slabší koruna pro ně znamená nižší náklady a tedy vyšší zisky. Ale ČNB nemá hájit zájmy zahraničních subjektů, ani bank, ale zájmy nás, občanů této země!
Nižší kurs koruny může vyhovovat exportérů, i když to je poněkud diskutabilní. To snad v situaci ekonomické recese, ale ta je dávno za námi, máme tu ekonomický růst, sice slabý, ale růst. V této situaci snižovat kurs koruny je nesmysl. Co bude ČNB dělat, až přijde recese? Navíc nižší kurs koruny nenutí výrobce i inovacím a restrukturalizacím, je pro ně příliš pohodlný, což se jim vymstí v budoucnu. A hlavně, vyváží jen někdo, ale dovážíme všichni!
Strašení deflací je nesmysl. Kdo ji kdy a kde u nás viděl? Ceny, až na výjimky, stoupají stále. Pokles cen zlata a ropy je vyvolán změnami na světových trzích a vůbec nesouvisí s českým hospodářstvím. A kdo z běžných lidí kupuje kdy zlato? Nikdo nikdy. Ale jídlo a energie potřebujeme každý den. Pokles cen průmyslových výrobků je vyvolán inovacemi a technologickým rozvojem, což je velmi žádoucí, to nemá s inflací nic společného. U nás žádná deflace není.
Na Internetu je celá řada fundovaných úvah nad škodlivostí nízkého kursu koruny, je zbytečné je zde opakovat. Kritizoval to i Miloš Zeman a Václav Klaus.
Shrnuto, pan Singer nehájí zájmy nás, občanů této země, ač je to jeho povinnost a je placen z našich daní. Naopak, hájí zájmy bank a zahraničních firem. To je jasná velezrada. To se trestalo smrtí. Ale jsem odpůrce trestu smrti, tak bych ho odsoudil k propadnutí veškerého majetku a doživotního zákazu práce ve finančním sektoru, zejména v bankovnictví. Aby si ten lump musel vydělávat jako normální člověk! To byl trest!!!
Pozn.: Po napsání tohoto článku panu Singerovi skončilo funkční období guvernéra České národní banky a jeho nástupce po určitém váhání kurs koruny uvolnil. Koruna posílila, ale napáchané škody již nelze odčinit. Nejen že se ceny základních životních potřeb nevrátily na původní úroveň, ale hlavně, Česká republika zůstává montovnou s levnou pracovní silou, místo toho, aby se stala inovačním tygrem střední Evropy pro inteligentní a vzdělané lidi. A pan Singer stále ještě není potrestán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama