Pan prezident Miloš Zeman nás mile překvapil

8. ledna 2018 v 20:04
Přiznávám, že můj původní favorit do přímé prezidentské volby byl někdo jiný, ale ten se nedostal do druhého kola. Dnes jsem rád, že to tak dopadlo. V obtížné době, jako je tato, potřebujeme adekvátní muže v čele. Podobně jako Britové, kteří si v těžké chvíli postavili do čela Winstona Churchilla místo Neville Chamberlaina.
Prvně jsem pana Miloše Zemana zaregistroval na podzim 1989, když vyšel jeho slavný prognostický článek o perspektivách tehdejšího Československa v Technickém magazínu. Tenkrát to byla "bomba", před sametovou revolucí. Ještě ho mám doma schovaný.
V roce 1998 uzavřel Miloš Zeman, jako předseda vítězné ČSSD, s Václavem Klausem, jako s předsedou poražené ODS, opoziční smlouvu, což byl sice geniální tah z hlediska teorie hry, ale poškodilo to politickou kulturu České republiky na dlouhá léta a posílilo to korupci a rozkrádání, donedávna největší problém politického života.
Nemohu říci, že bych s panem prezidentem Milošem Zemanem souhlasil ve všem. On je zastánce velkých daní a velkého přerozdělování, jako třeba ve Švédsku, na rozdíl ode mne. Je zastánce zavedení eura v naší zemi, na rozdíl ode mne. Je optimista vzhledem k Evropské unii, na rozdíl ode mne. Ale bylo by velice zajímavé s ním na tato témata diskutovat. Je zastánce referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie, ve shodě se mnou, i když bychom asi každý hlasovali jinak.
Pan prezident Miloš Zeman je vysoce inteligentní, velice vzdělaný, s širokým rozhledem a s úžasným smyslem pro humor. Dokáže si udělat legraci i sám se sebe. To umí jen málo současných politiků. Úžasná je jeho striktní logika, kterou dokáže likvidovat své protivníky za potlesku kamer. Jeho bonmoty jsou pověstné. Dokáže identifikovat naše národní zájmy a podpořit je, což není vůbec běžné. Říká věci na rovinu, přímo, jasně, srozumitelně a stručně, tedy něco, co je v české politice zcela vyjímečné. Mnoho politiků vypotí mnoho slov, ale obsah se nějak vytrácí.
Hlavním pozitivem je jeho schopnost postavit se největšímu nebezpečí dnešní doby, neomarxistickým snobům (též kulturní neomarxisté, neostalinisté, sluníčkáři, vítači atd.), politické korektnosti a multikulturalismu. Díky svému břitkému humoru, politicky nekorektnímu, jim dokáže nastavit zrcadlo, kde se ukáže jejich hloupost, omezenost a jejich snaha manipulovat veřejností. Prostě si z nich dělá legraci. Oni ho také hluboce nenávidí a snaží se ho pomlouvat, jak to jen jde. Tím ale posilují jeho podporu u normálních občanů.
Typická je jeho reakce na islamistickou invazi do Evropy: "První věta zní: Nikdo vás sem nezval. Druhá věta: Když už tady jste, tak musíte respektovat naše pravidla, stejně jako my respektujeme pravidla, když přijedeme do vaší země. Třetí věta: Když se vám to nelíbí, běžte pryč." Lépe bych to sám neřekl. Nebo: "Myslím si, že lze koexistovat s buddhismem, hinduismem, šintoismem, konfucianismem, ale nelze koexistovat s islámem. Ten má ve svých posvátných textech zakotveno, že má ovládnout svět, že si má podrobit nevěřící." Jasné, stručné, výstižné. Tím vykazuje multikulturalismus do patřičných mezí.
Nemyslím si, že ostatní politici jsou jen hlupáci, kteří neví, co to jsou národní zájmy a jaké nebezpečí představuje islamizace a multikulturalismus. Ale příliš mnoho z nich je příliš pohodlných a bojácných, aby to řekli nahlas či dokonce pro to něco udělali s rizikem, že naštvou neomarxistické snoby u nás i v Bruselu. Tak si jen hrabou pod sebe. Pan prezident Miloš Zeman tu sílu a odvahu má a v tom je jeho výjimečnost.
Jeho odpůrci nemají žádný významný argument proti němu, a tak hledají drobnosti, které pak překroutí a rozmáznou. Typické bylo jeho klopýtnutí v budově televize, na schodu 40 cm vysokém. O takové hlouposti referoval kde kdo. Ale o jeho podpoře paní Michalákové, které v Norsku ukradli děti, hovořil málo kdo, stejně jako o snaze uzavřít s Norskem smlouvu, která by takovým strašným věcem zamezila.
Populární je kauza "kalašnikov": Otázka studentky z publika: "Určitě víte, že se projednávala petice za odstoupení pana Sobotky a petice byla shrnuta ze stolu. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem vlastně mají čeští občané postupovat, protože jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu." "Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov," prohlásil Zeman. Řekl jen to, co všichni víme a vztáhl to na všechny politiky včetně sama sebe. Pana Sobotku vůbec nejmenoval! Ale reakce pana Sobotky: "Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné." Místo, aby se tomu zasmál, udělal pan premiér Sobotka hlupáka ze sebe. A navíc sebestředného ješitu.
Pan prezident Miloš Zeman si zřetelně uvědomuje, na rozdíl od většiny politiků, že státní rozpočet není bezedný zdroj peněz, ale že je nutno ho něčím naplňovat a tedy podporuje průmysl a podnikatele, kteří plní rozpočet svými daněmi. Proto se snaží udržovat dobré vztahy s významnými světovými ekonomikami, s Ruskem, s Čínou, nejen s EU. Ostatně, naši "přátelé" z EU to dělají stejně, také udržují vztahy s Čínou a Ruskem, proč bychom my neměli?
Do toho patří dobré vztahy s Ruskem a s panem Putinem. Jistě, jsou tu negativní historické konsekvence, roky 1948, 1968 atd. Ale s Německem máme mnohem více a mnohem horších zkušeností, asi 1000 let, nejen 2. světovou válku, a v současné době to je náš největší obchodní partner. Současné Rusko není bývalý Sovětský svaz. Pan Putin jistě není vzor demokrata západního střihu, ale má podporu velké části občanů. Já jsem ten poslední, kdo by Rusům radil, koho mají volit, oni to ví jistě sami nejlépe. Rusko je náš tradiční obchodní partner a byli bychom hlupáci, pokud bychom se nesnažili využít tradiční obchodní vazby. Jen bychom uvolňovali prostor konkurenci. Nakonec, Němci s Rusy čile obchodují, tak proč ne my.
Podobné to je s Čínou, komunistickou zemí, která tak trochu smíchala komunismus s kapitalismem. Je největším věřitelem USA. Kde kdo se snaží proniknout na čínský trh, i naši přátele, i USA, i západoevropské státy, tak proč ne my? Jistě, je tu ta záležitost s Tibetem a s dalajlámou, s likvidací tamní unikátní kultury a s praktickou genocidou Tibeťanů. To je podle mne nejhorší geopolitická katastrofa od konce 2. světové války. Pak tu je Taiwan, samostatný nesamostatný stát a tzv. "politika jedné Číny". Čína má hodně vroubků a je třeba o tom mluvit, i když čínská vláda na to reaguje podrážděně, ale to nevylučuje vzájemný obchod. Naopak, naše přítomnost tam nám umožňuje to ovlivnit více, než když tam nebudeme. V této souvislosti mi přijde nepřiměřená kritika pana prezidenta Miloše Zemana za návštěvu čínského prezidenta v Praze a slávu s tím spojenou, ze strany neomarxistických snobů. Čínský prezident pak pokračoval do Velké Británie a do USA, kde byl přijat s větší slávou, než zde.
Velkou podporou boje proti neomarxistickým snobům bylo vítězství Donalda Trumpa v boji o pozici prezidenta USA nad Hillary Clintonovou, i přes zuřivý odpor neomarxistických snobů. Pan prezident Miloš Zeman projevil velkou odvahu a velkou strategickou předvídavost, když před volbou vyjadřoval podporu Donaldu Trumpovi, jako jeden z mála politiků. Po zvolení mu hned blahopřál a navázal přátelské vztahy. Jaký to je rozdíl proti negativistické až nenávistné reakci současných vládnoucích skupin v EU, paní Merkelové, pana Junckera a dalších, na vítězství Donalda Trumpa. Nakonec i současného premiéra, pana Sobotky. Někteří dokonce říkají, že Miloš Zeman je český Donald Trump, což on přijímá se zřejmým potěšením.
Shrnuto, u mě má pan prezident Miloš Zeman zelenou kartu.
Pozn.: Teprve po napsání tohoto článku vypukla "politická krize - nekrize" kolem odvolání pana Babiše z pozice ministra financí. Opět, jako mnohokrát před tím, to mnozí využili k útokům na pana prezidenta Zemana. Pan Sobotka, premiér a předseda ČSSD, to celé zorganizoval, aby zabránil propadu preferencí ČSSD a vzestupu preferencí ANO. Na panu prezidentovi Zemanovi bylo vidět velké znechucení z celé záležitosti, což zcela chápu. Od začátku této vlády je jasné, co je pan Babiš zač. Podnikatel, používající drsné metody vůči svým konkurentů, s negativním vztahem k inovacím, pohybující se na hraně zákona, ale překročení této hranice mu nikdo neprokázal. Vydavatelství si koupil po té, co jeho vlastní noviny neuspěly, a potřeboval mediální podporu pro ANO. Proč to udělal, je jasné. Tak že argumenty pana Sobotky jsou možná pravdivé, ale nic nového, to věděl od začátku této vlády. Tedy jen drsný předvolební trik. Tak že máslo na hlavě má pan Sobotka.
Pozn. 2: Od té doby byly volby a pan Sobotka a spol. dostali zaslouženě "na zadek". Je to parta břídilů. Obliba pana prezidenta Zemana mezi lidmi neklesá, ač ho některá média pomlouvají, jak mohou. Neomarxisté, zděšeni výsledkem voleb, postavili další několik kandidátů do prezidentské volby, ale ti nesahají panu prezidentovi Zemanovi ani po kotníky, podobně jako pan Sobotka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama