Jsem zásadně proti trestu smrti

8. ledna 2018 v 19:58
Jsem zásadní odpůrce trestu smrti. Ne, že by si ho někteří nezasloužili. Teroristé, kteří vraždí náhodně vybrané lidi jen kvůli mediálnímu efektu. Tchyně, které šikanují zetě, rozvracejí manželství a tím dělají z dětí duševní mrzáky. Ale jde o to, kdo o tom rozhodne. Že prý nezávislý soud? Byli jste někdy u soudu? Tomu bych nesvěřil do péče ani betonové schody, tím spíš rozhodnutí o životě a smrti člověka.
Česká justice je velice špatně fungující systém, který místo toho, aby byl strážcem a vykonavatelem spravedlnosti, je spíše obrazem špatných vlastností soudců a soudkyň. O úplatnosti a neúplatnosti soudců a soudkyň se toho již napsalo mnoho. To je možno sledovat a hlídat. Ale často je hlavním problémem prostá lidská hloupost, nevzdělanost, nedostatečný rozhled, komplexy z vlastních problémů. Jak chcete toto ohlídat? Soudce by měla být vyzrálá a zkušená osobnost se smyslem pro přirozenou spravedlnost. Ale systém toto nezaručuje, nehledá je. Spíš jim dává velkou osobní moc, pocit nadřazenosti a pýchu. To je třeba změnit. Oni slouží lidem, ne naopak.
Výsledkem jsou nevinní odsouzení, prý jich je tak 5-10%, podle zdrojů z webu. Možnosti toto zvrátit jsou omezené. Nejznámější je odsouzení Vladimíra Mlynáře, bývalého ministra informatiky, soudkyní Silvií Slepičkovou. Jednalo se o jasnou politickou odplatu. Na opačné straně je případ Opencard a státní zástupkyně Dagmar Máchové, kde byli obžalováni ti, co řešili již vzniklý problém a Pavel Bém, bývalý primátor, který je viníkem v přímém přenosu, ani nebyl obžalován. Soudce by měl odpovídat za rozsudky, které vynáší, měl by být trestán za odsouzení nevinných a měl by být jmenován jen na omezenou dobu. Neodsoudit viníka pro nedostatek důkazů je špatné, ale bohužel se tomu někdy nedá vyhnout. Odsoudit nevinného člověka je ale mnohem horší.
Jednou z nejhorších kapitol české justice jsou exekuce. Skutečnost se zcela míjí s původním záměrem, zlepšit výběr dluhů. Exekutoři, podobni loupeživým rytířům, táhnou krajem a hledají své oběti. Že nikomu nic nedlužíte? To není důvod, aby na Vás nebyla uvalena exekuce. Možná tu kdysi kdosi bydlel, nebo si jen spletli jméno. Máte účty za 50 nebo 100 let starý nábytek? Ne? Smůla! Vy musíte dokazovat, že to či ono je Vaše. Pak se Vám možná omluví, ale škody již nenahradí. Dlužíte malou částku, ale klidně můžete přijít o Váš rodný dům, který budovali generace Vašich předků. Bude vydražen třeba za desetinu skutečné ceny a díky zmanipulované dražbě většinu ceny získá exekutor se svými společníky. Je to legální loupež za bílého dne. Když dražby domů byly omezeny na dluh alespoň 50 000 Kč, i to je příliš, tak se exekutoři rozčilovali, kde mají brát peníze. Je znám případ, kdy obrali všechny úspory sirotka v dětském domově, kvůli chybě příbuzného. To je hyenismus nejhrubšího zrna.
Průměrná odměna exekutorů je 350 000 Kč/měs. !!! Tedy odměny jsou nesmyslně přemrštěné. Zásadně by se měly snížit odměny exekutorů, tak 10x. Měl by být limit na poplatky za exekuci, tak na 50% dluhu větších částek, 100% u středních částek a 200% u menších částek. Exekutor by měl být odpovědný a trestný za své chyby. Nemůže obtěžovat slušné občany!!! Nejlépe by bylo soukromé exekutory vůbec zrušit a nahradit je státní funkcí.
Úplně nejčernější kapitolou české justice jsou rozvody a soudy o děti. Soudí to většinou ženy, řada z nich je postižena svým rozvodem či svými problémy, a tak se mstí na mužích. Je to skrytý rasismus proti mužům. Přitom zákon je v pořádku, ale tak zvaná "soudní praxe" je zločinná. Muži se dostávají do situace nevolníků, kterým jsou upírána práva a oprávněné zájmy. Jsou jim omezovány či zcela zakazovány kontakty s dětmi, čímž se z dětí dělají duševní mrzáci. Tisíce dětí trpí syndromem zavrženého rodiče. Jediná povinnost mužů je platit, platit a platit. Pokud muži plat stoupne, stoupne i výživné. Pokud muži plat klesne, výživné se nesnižuje, jako by neexistovala krize, jako by neexistovaly časově omezené kontrakty. Jsou odsuzování k nesmyslně vysokým výživným, a když nemohou platit, jsou zavíráni do vězení či se z nich stávají bezdomovci. Někteří z nich to nevydrží, utrápí se či končí sebevraždou. Znám takové případy. V mém okolí na to zemřeli 3 muži! Jsou organizace na obranu mužů a takových případů evidují stovky. Jen se o to nějak nezajímají média. Proč asi?
Dnešní rozumní mladí muži se nežení a nemají děti. Statisticky vzato, když se dnes mladý muž ožení, má šanci na rozvod kolem 60% a kolem 90% pravděpodobnost, že při rozvodu přijde o děti. Tedy šance, že přijde o děti je přes 50%. Kdo by šel do takového projektu? Banka by Vám na něco takového nikdy nepůjčila. Pak národ vymírá, což je důsledek militantního feminismu a rasismu proti mužům. Přitom mužské hodnoty jsou nenahraditelné! Muži jsou ti, kdo budou bránit náš stát a náš národ v případě napadení. Muži jsou na to vybaveni od přírody, ženy ne. Muži jsou nositeli státnosti, posouvání obzorů v různých oborech, výzkumu a vývoje nových technologií, technického rozvoje. To je zásadní pro konkurenceschopnost naší civilizace vůči jiným civilizacím. Ale příroda si pomůže. Budeme nahrazeni jinou, více konkurenceschopnou civilizací, která nezná feminismus a rasismus proti mužům. Třeba islámem?
Nebo provedeme zásadní reformu justice tak, aby byly zrušeny ony nezákonné "běžné soudní praxe" a naopak, aby justice dodržovala zákony a byla skutečným garantem spravedlnosti. Bez ohledu na nepohodlí, které to soudcům a zejména soudkyním způsobí. Justice tu není kvůli soudcům a soudkyním, ale kvůli občanům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama