Nezaměstnanost

3. září 2013 v 21:56

Nezaměstnanost

Vysoká nezaměstnanost je jedním z hlavních problémů této země. Snížení nezaměstnanosti považujeme za jednu z hlavních priorit. Nezaměstnanost nepřináší jen finanční ztráty, ale i snížení důstojnosti dotyčných pracovníků.

Budeme prosazovat zvýhodnění pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají pracovníky nad 50 let, nad 55 let a čerstvé absolventy.

Budeme podporovat vznik a rozvoj malých a středních firem, výrazně více než doposud.

1.
Nezaměstnanost je vždy vážný společenský problém, s finančními i sociálními dopady. Vede nejen ke snížení příjmů nezaměstnaného, ale i snižuje jeho důstojnost, což bývá často horší.
Stát by měl umět rozlišit ty, kteří nemají o práci zájem a vyhovuje jim život se sociálními dávkami, a ty, kteří by rádi pracovali, ale nemohou práci najít. Podmínky jejich podpory by měly být odlišné.
2.
V současné době krize jsou nezaměstnaní i vysokoškoláci s dobrým vzděláním, se znalostí cizích jazyků i se znalostí práce na počítači, tedy vysoce kvalifikovaní lidé. Tito lidé se často setkávají s odmítnutím z důvodů "převzdělání", což znamená, že se jich jejich potenciální nadřízení obávají jako konkurentů, vzhledem k jejich vysokému vzdělání a rozsáhlým zkušenostem. Podpoříme zavedení programů pro tyto vysoce kvalifikované pracovníky.
3.
Vážným problémem je nezaměstnanost lidí nad 50 let a ještě horší je nezaměstnanost lidí na 55 let. Soukromé firmy, kde jsou často na manažerských místech mladší lidé, často nemají o takové lidi zájem. Bohužel se tu projevuje nedůvěra mezi generacemi, ač se jedná o iracionální jev. Starší lidé mají více zkušeností, nenechají s sebou tak snadno manipulovat, mají trochu jiné pořadí hodnot a tak se jich jejich mladší potenciální nadřízení mohou obávat. Podpoříme zavedení programu, kde by stát zaměstnavatelům vysvětloval výhody spolupráce mladších a starších pracovníků. Budeme prosazovat opatření, kde stát podpoří zaměstnávání pracovníků nad 50 let a nad 55 let úlevami v odvodech pro zaměstnavatele.
4.
Dalším problémem je zaměstnávání čerstvých absolventů škol, vzhledem k jejich minimálním zkušenostem. Jejich situace je snazší, než situace lidí nad 50 let, protože čas pracuje v jejich prospěch. Podpoříme zavedení programu, kde by stát poskytl absolventů první zaměstnání za minimální mzdu a získání alespoň základních zkušeností. Budeme prosazovat opatření, kde stát podpoří zaměstnávání čerstvých absolventů úlevami v odvodech pro zaměstnavatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama