Základní principy ZOOM

19. března 2013 v 22:27

Základní principy ZOOM


1. Přírodní zákony jsou vždy nadřazeny zákonům lidským.
V dřívějších dobách měli lidé pokoru před přírodou a vesmírem kolem nás. V současné době se mezi námi vyskytují lidé, kteří mají moc, ale procesům probíhajícím v přírodě a ve vesmíru dostatečně nerozumí. To vede ke vzniku některých myšlenkových proudů, které mají snahu zasahovat do dějů kolem nás naivním, hloupým až nesmyslným způsobem, nerespektujícím naše reálné možnosti a přírodní zákony. To se nám nutně musí vymstít. Takové přístupy odmítáme. Naše lidské zákony a postupy musí respektovat přírodní zákony. Jsme jen jeden živočišný druh žijící na povrchu jedné planety, v jedné sluneční soustavě, v jedné galaxii z mnoha.

2. Demokracii nelze budovat nedemokratickými metodami.
Odmítáme principy funkce politických stran či hnutí jako podnikatelských záměrů, řízených jako firmy, stran jednoho muže apod. Odmítáme totalitní či diktátorské prvky ve funkci politických stran či hnutí.

3. Lidé si jsou rovni.
Odmítáme všechny typy diskriminace, ať negativní či pozitivní. Diskriminace je vždy jen diskriminace. Odmítáme všechny názorové systémy hlásající nenávist mezi státy, národy, třídami, pohlavími, generacemi atd. I když lidé vstupují do soutěže se stejnými právy, nemusí dospět ke stejným výsledkům. Rozhodující jsou pouze schopnosti.

4. Nejprve je třeba dát lidem svobodu, pak zajistit spravedlnost a nakonec vybudovat demokracii.
Tyto 3 prvky jsou základní principy právního státu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama